Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2007

Αγχώδης νίκη μέσα στην Βόνιτσα

Αγχώδη νίκη μέσα στην Βόνιτσα πέτυχε ο Άτλας την Κυριακή 4 Νοεμβρίου, στην 3η αγωνιστική του 2ου Γύρου. Από την αρχή του αγώνα δείχνοντας μια εντελώς αδικαιολόγητη νευρικότητα, έδωσε το δικαίωμα στην Βόνιτσα, που έπαιζε ουσιαστικά με δύο παίκτες, να προηγηθεί στο σκορ. Στο τρίτο δεκάλεπτα παίζοντας απλό μπάσκετ κατάφεραν οι παίκτες του Άτλα, με καλή άμυνα να μη δέχονται εύκολα καλάθια και ταυτόχρονα να φεύγουν στον αιφνιδιασμό. Στο τελευταίο δεκάλεπτο μετά συνεχόμενα λάθη η Βόνιτσα έφθασε να προηγηθεί. Όμως δύο λεπτά πριν το τέλος κατόρθωσαν να επανέλθουν και να πάρουν μία δύσκολη νίκη. Διακρίθηκαν οι Γιαννούλης, Αντωνίου, Ζήκος και Κωνής. Από την Βόνιτσα οι Φλώρος, Καραντζής.
Με λάθη η διαιτησία των Κορωναίου, Γέροντα.
Α.Ο ΒΟΝΙΤΣΑΣ -ΑΤΛΑΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ 58-60 ( 09-08,27-25, 39-45, 58-60) .
Α.Ο. ΒΟΝΙΤΣΑΣ: (Κάτσενος) Φλωρος 30 ,Καραντζης 24 (3) ,Μασουρας , Πυρωτής 2, Δέλλας, Κοροζής, Γερούλης ,Ζαρκαδουλας, Τσάπη, Τζαμαλης 2 , Καλογεροπάνος, Αύγουστης.
ΑΤΛΑΣ : (Λιόντος) Δούβλης, Κρεμμύδας 6 , Αντωνίου 6, Γκίκας 2, Μπόκιας 4 , Κωνής 11, Τσουμάνης 4, Πάσχος, Ζήκος 8 , Τζόκας, Γιαννούλης 17, Μπούντας 2.
Στους άλλους αγώνες της 3ης αγωνιστικής του 2ου Γύρου: Λευκάδα –Καναλάκι 40-46, Πάργα-Νικόπολη 53-62.
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Άτλας 15 , Καναλακι 14, Λευκαδα 14 , Νικόπολη 11 , Βόνιτσα 10, Πάργα 8.