Σάββατο 3 Μαρτίου 2012

ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΙΝΙ '98

ΑΤΛΑΣ - ΝΙΚΟΠΟΛΗ = 61 - 77
Ωραίο αγώνα παρακολούθησαν πολλοί φίλαθλοι σήμερα το απόγευμα στο κλειστό γυμναστήριο της Πρέβεζας. Τους δόθηκε η ευκαιρία να χειροκροτήσουν τους μικρούς αθλητές μας (παιδιά γεννημένα τα έτη 1998, 1999 και 2000). Και τα παιδιά τους αντάμειψαν παίζοντας όμορφα, γρήγορα και με ενθουσιασμό. Καλύτερη η Νικόπολη νίκησε, σχετικά εύκολα και παραμένει το φαβορί για την 1η θέση στον όμιλο. Η επιστροφή Ρίπη και Κατσαντώνη, που πέτυχαν 36 και 15 πόντους αντίστοιχα, τους έδωσε την ώθηση για τη νίκη. Οι μικρότεροι αθλητές του Άτλα, πρωταθλητές στο δικό τους πρωτάθλημα που τελείωσε, στάθηκαν αρκετά καλά και μάλιστα στα 8 πρώτα λεπτά του 3ου 10λέπτου παίζοντας πιεστική άμυνα, μετέτρεψαν το 30 - 50 του ημιχρόνου σε 42 - 52. Από τους μικρούς ξεχώρισαν οι Πιστιόλας, Μπέλλος και Σίσκας. Από τους "μεγάλους" οι Ρίπης, Κατσαντώνης και Σολδάτος.
Τα 10λεπτα: 13-26, 30-50, 44-64, 61-77.
ΑΤΛΑΣ (Λιόντος) Μαγκλάρας 5, Σίσκας 11(3), Τσεκούρας 2, Παπαγεωργίου, Ζήσης 3(1), Λογοθέτης 3, Μπέλλος 8(2), Φωτίκας 5, Μπακάλης 5, Πιστιόλας 19.
ΝΙΚΟΠΟΛΗ (Ροντογιάννης) Τσιάρας 2, Αυγέρης 2, Μάρης, Χαλιμάς 4, Γεωργίου, Σολδάτος 10, Κατσαντώνης 15 πόντους και 12 ριμπάουτ, Λαϊνάς 2, Ράπτης 4, Ζαχαράκης 2, Ρίπης 36 πόντους και 10 πιμπάουτ.