ΔΟΞΑ - ΛΕΥΚΑΔΑΣ - ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΡΕΒΕΖΑΣ 39 - 77
ΑΟ ΒΟΝΙΤΣΑΣ - ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ 75 - 61
ΚΑΙ ΣΤΙΣ 4/11 ΣΤΗΝ ΠΡΕΒΕΖΑ
ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΡΕΒΕΖΑΣ - ΑΟ ΒΟΝΙΤΣΑΣ
ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ ΣΤΗΝ ΤΕΤΡΑΔΑ

Δε συνάντησε ιδιαίτερη αντίσταση η εφηβική ομάδα της Νικόπολης σήμερα στη Λευκάδα. Παίζοντας εκπληκτικό μπάσκετ στο 1ο 10λεπτο και με διαρκή πιεστική άμυνα εκτίναξε το σκορ στο 6 - 23. Σ' αυτό το 10λεπτο ο Σπύρος Μπουτόπουλος πέτυχε 14 πόντους. Στο 2ο 10λεπτο ο Σπύρος Πολίτης άλλαξε την άμυνά του και οι Λευκάδιοι βελτίωσαν την αγωνιστική τους εικόνα. Το σκορ στο 10λεπτο ήταν 12 - 14 και το ημίχρονο έληξε 18 - 37. Στο 3ο 10λεπτο οι Πρεβεζάνοι "πέρασαν" τη μπάλλα στη ρακέτα όπου Μπουτόπουλος και Βουκελάτος δεν είχαν αντίπαλο και το σκορ έγινε 25 - 62 (7 - 25). Στο τελευταίο 10λεπτο "πήραν χρόνο" όλοι και σκόραραν όλοι. Σκορ 10λέπτου 14 - 15 και τελικό σκορ 39 - 77.
Με τους πολύ καλούς έφηβους Τζώρα, Μπουτόπουλο, Βουκελάτο, Ζαλοκώστα και τους φοβερά βελτιωμένους παίδες Μπούντα, Διαμάντη και Δόνο, ο Πολίτης "έστησε" μια πολύ δυνατή ομάδα και έβαλε στόχο την κατάκτηση του πρωταθλήματος της ΕΣΚΑΒΔΕ. Είναι γεγονός ότι η συνένωση των σωματείων της Πρέβεζας "έκανε" όλες (5) τις ομάδες του συλλόγου (ανδρών, εφήβων, παίδων, μίνι και προμίνι) ικανές να διεκδικήσουν τα πρωταθλήματα στα οποία μετέχουν κι αυτός άλλωστε είναι ο "πολυπόθητος" στόχος που έχουν θέσει οι προπονητές του συλλόγου.
ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (Ροντογιάννης) Πολίτης 4, Γληγόρης, Κορφιάτης 2, Γαζής 2, Γεωργάκης, Λιόλιος 8, Θειακός, Σταύρακας 5(1), Καραπιπέρης 7, Κοψιδάς Α 2, Κοψιδάς Τ 2, Λάζαρης 7(1).
ΝΙΚΟΠΟΛΗ (Πολίτης) Διαμάντης, Μπούντας 8, Πλέουρας 2, Ζαλοκώστας 12, Χαραλαμπόπουλος 2, Δόνος 12, Μπουτόπουλος 24, Τζώρας 5(1), Βουκελάτος 12.