Δευτέρα 29 Μαρτίου 2010

Μεγάλη νίκη για τον ΑΓΣΙ : Διαγόρας Βέλου-ΑΓΣΙ 51-60

Νικηφόρα ξεκίνησε  ο ΑΓΣΙ τους αγώνες για την προκριματική φάση του πρωταθλήματος εφήβων. Νίκησε τον Διαγόρα Βέλου  με 60-51 . Ο ΑΓΣΙ παρουσιάστηκε μουδιασμένος  στην αρχή με αποτέλεσμα να έχει κακή απόδοση στο πρώτο μέρος. Πολλά χαμένα ριμπάουντ , χαμένες ελεύθερες βολές και λανθασμένες επιλογές στην επίθεση έδωσαν την ευκαιρία στους γηπεδούχους  Κορίνθιους να περάσουν μπροστά. Στο ημίχρονο  με την καθοδήγηση του κόουτς επισημάνθηκαν  τα λάθη και  έφυγε το άγχος με αποτέλεσμα  στο β' ημίχρονο η ομάδα να παρουσιασθεί μεταμορφωμένη. Οι παίχτες του ΑΓΣΙ παίζοντας ψυχωμένα μέσα σε μια καυτή έδρα κατάφεραν να γυρίσουν έναν αγώνα που έδειχνε χαμένος.
Διαγόρας Βέλου- ΑΓΣΙ  51-60  ( 8-7,26-20,36-30, 51-60).
ΑΓΣΙ (Τσουκανέλης - Κουβάτσης) : Μπέης 18, Πανάγος, Σπυρίκος, Μπέλτσης , Πλιάκος, Μπρίκος, Θωμάι 8, Γέπης 9 (1) , Τσούκας , Μαρουσόπουλος , Θώδης 25.
            Ο Μαρουσόπουλος τραυματίστηκε και είναι αμφίβολη η συμμετοχή του στο αυριανό  παιγνίδι (16.00)  με την ΑΕ Σπάρτης